Skip to main content

2024 aasta Soome-ugri filmifestival kutsub Tartusse 6 režissööri üle maailma, et luua soome-ugri pärimusest inspireeritud lühifilme. Režissöörid võivad projekti kaasata kuni 2 meeskonnaliiget. Iga võttemeeskond viiakse kokku soome-ugri näitleja või abistajaga, kes oskab vabalt oma emakeelt ning pakub koostööd kogu projekti vältel. Filmilabori eesmärk on luua erinevates žanrites eksperimentaalfilme, mis keskenduvad soome-ugri teemadele ning keeltele.

Filmide esilinastus toimub filmifestivali lõputseremoonial. Pakume enda poolt tegevprodutsendi abi ja majutust kogu festivali ajaks. Vajadusel saame pakkuda teatavas koguses filmivarustust, kuid soovitame tungivalt võtta kaasa oma tehnika ning monteerimiseks vajalik arvuti.

Kui Sul on mõjuv idee või kirg filmilaboris osaleda, esita 30. märtsiks kuni 1000 tähemärgi pikkune motivatsioonikiri koos lühikese biograafiaga. Valime osalejad välja hiljemalt 15. aprillil.

Soome-ugri filmifestival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Üritust korraldab MTÜ FUFF. Toetab Hõimurahvaste programm. Üritus toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

KONTAKT: finnougricfilmfond@gmail.com / +37258877144
Loe lähemalt SIIT!

event author