Skip to main content
Filmograafia

Tagurpidi torn (2022)

Mahajäetud tootmiskompleksis veedab suve viiepealine lastekamp kuni ohutuse tõttu keelatakse neil seal viibimine ära. Eesotsas kamba liidri Kristjaniga (10) otsustavad Ariel, Laura, Mia-Margot ja Siim keelust üle astuda ning suunduvad salaja tagasi kompleksi territooriumile. Kui kompleksi valvur Elmar märkab, et kompleksi on kaasa toodud ka Laura 3-aastane õde, otsustab lapsed kompleksist minema ajada. Elmar saab varemetes uitava Lisandra kätte ja lukustab turvalisuse huvides valvuriputkasse. Lapsed otsustavad Lisandra vabastada ning algab tagaajamine, mille käigus kukub Elmar krundil olevasse sügavasse auku.
Esimese hooga ehmatavad lapsed väga, kuid mõistavad õige pea, et Elmar omal jõul august välja ei pääse ja seeläbi ei ohusta ka enam nende mänge – endine elu võib jätkuda. Ajapikku hakkab Kristjani südametunnistus teda painama, sest saab selgeks, et teised lapsed ei plaanigi Elmarit välja aidata. Arieli juhimisel otsustavad lapsed vanduda, et kogu juhtum jääb nende vahele ning tüdrukust saab uus liider. Kristjanile hakkab üha enam tunduma, et asi muutub eluohtlikuks.Ta püüab küll teiste meelt muuta ja salaja Elmarit aidata, kuid ta plaan kukub läbi ja ta langeb kamba rünnaku alla. Viimaks on Kristjan seisus, kus tal pole enam midagi kaotada ja ta otsustab kõik ära rääkida. Teised lapsed tahavad teda iga hinna eest takistada ning järgneb laste ajujaht läbi metsa ja varemete.

Aasta: 2022
Tootja: Stellar Film
Žanr: Põnevusfilm, Koguperefilm
Produtsent: Evelin Penttilä
Režissöör: Jaak Kilmi
Stsenarist: Aidi Vallik
Operaator: Elen Lotman
Kunstnik: Getter Vahar, Elo Soode, Asko Linno
Helilooja: Karlis Auzans
Monteerija: Andris Grants, Moonika Põdersalu
Kostüümikunstnik: Jaanus Vahtra
Grimmikunstnik: Merlit Veldi
Peaosatäitjad: Nils Jaagup England, Rebeka Kask, Laura Vahtre, Kimi Reiko Pilipenko, Una Marta Soms, Andres Lepik, Mirja Toomsalu, Mirje Toomsalu, Rasmus Ermel, Evelin Võigemast, Anti Kobin, Jaanika Arum, Ester Kuntu, Juuli Lill, Reimo Sagor, Riho Kütsar, Külliki Saldre, Ott Kartau
poster